OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.12.2022

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022

 1. Już za tydzień będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego. W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni.
 2. Jutro w naszej parafii odbędzie się spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia. Wyjazd do chorych i staruszków o godz. 9 00, proszę zgłosić ich w zakrystii. Spowiedź dla wszystkich od godz. 14 30 do 17 00. Przerwa w spowiedzi od 15 30 do 16 00. W kaplicy spowiedź od godz. 16 00.
 3. W tym tygodniu ostatnie Msze święte roratne: w poniedziałek o godz. 17 00, a w pozostałe dni od wtorku do soboty ze względu na spowiedzi w sąsiednich parafiach rano o godz. 7 00. Pół godziny przed Mszą Św. śpiewanie godzinek, na które zapraszam dzieci, młodzież i starszych.
 4. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Pana Jezusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Św. sprawowanej o północy z soboty, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, czy sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych.  Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Na pasterce składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 5. W samą uroczystość Bożego Narodzenia w naszej parafii porządek Mszy Świętych pozostaje niedzielny.
 6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę oraz za odśnieżanie Panom: Januszowi Rodak, Dariuszowi Pęksa, Piotrowi Oratowskiemu. W tym tygodniu rozpoczynamy nową kolejkę, do sprzątania oraz dekoracji kościoła zapraszam rodziny: Kwarciński, Bulanda, Zych – Ojczyk, Bogusz, Kwarciński.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci. W Gościu Niedzielnym dodatek „Modlitwa przed wieczerzą Wigilijną.”
 8. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w Pomoc Ukrainie. Zebrano odzież, przybory szkolne, oraz 5 paczek ż żywnością. Dziękuję serdecznie Panu Andrzejowi Semla za dostarczenie tych darów do Tuchowa.
 9. Burmistrz Bobowej zaprasza mieszkańców Gminy Bobowa wraz z rodzinami i przyjaciółmi na Spotkanie Wigilijne na bobowskim Rynku dzisiaj o godz. 14-tej.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 11. Komunikat Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
KZ.