OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.04.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.04.2023

 1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba. Baczmy jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
 2. W dzisiejszy Wielkanocny Poniedziałek przypada 13. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego Narodu, dla naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej.
 3. W najbliższym tygodniu Msze Św. o godz. 18 00, a w sobotę o godz. 14 00 i 15 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Dziś składanymi w kościołach podczas wszystkich Mszy Świętych ofiarami wspieramy uczelnie i szkoły katolickie oraz wydziały teologiczne w Polsce – polecam Waszej ofiarności ten szczytny cel!
 5. Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem, przynagla nas do związania z Nim całej swojej egzystencji, do odkrycia w Nim najgłębszej prawdy o nas samych i o naszej misji głoszenia Jego Królestwa. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą Paschalną Ofiarą Chrystusa.
 6. Korzystając z okazji, kieruję słowa serdecznego podziękowania ku wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę: druhom strażakom, Prezesowi Jakubowi Apriasz, Naczelnikowi Robertowi Wąs, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście i wszystkim biorącym udział w śpiewie Męki Pańskiej, oraz za dekorację grobu i naszej świątyni Pani Alicji Rodak. Słowa podziękowania kieruję do Pani Angeliki Wojtaczka i Pana Artura Forczek za fotorelację z Triduum Paschalnego i poświęcony czas. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagradza swoją łaską. Pragnę podziękować rodzinom sprzątającym: Szwarga, Nosal, Nosal, Semla Marek, Kasprzyk, Kasprzyk Stanisław, Semla Łukasz, Semla, Mika. Bóg zapłać. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Mól, Mól – Muszyński. Dziękuję wszystkim za złoże dary po błogosławieństwie pokarmów, które zostały przekazane osobom z naszej parafii.
 7. Przypominam, że w piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie odmówienie przed każdą Mszą Św. Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.
 10. Ogłoszenie Sołtysa Pana Stanisława Bulanda – Sołtys Sołectwa Jankowa zaprasza mieszkańców na zebranie, które odbędzie się 16 kwietnia br.(niedziela) o godz. 12 00 w Domu Kultury w Jankowej. W przypadku braku wymaganej frekwencji tj. co najmniej 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania drugi termin zebrania ustala się na godz. 12 30. Tematem zebrania będzie: informacja Burmistrza na temat realizacji zadań inwestycyjnych na terenie sołectwa Jankowa oraz w Gminie Bobowa, sprawy bieżące, wolne wnioski.
 11. Komunikat Biskupa Tarnowskiego.
KZ.