OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.05.2023

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2023

 1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17 30 obchodzić będziemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Bardzo proszę o udział w procesji Panie niosące feretrony i druhów strażaków do niesienia chorągwi.
 3. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. W tym dniu obchodzimy imieniny biskupa diecezjalnego ordynariusza Andrzeja Jeża, naszego Pasterza. Naszą modlitwą obejmujemy osobę Ks. Biskupa Andrzeja.
 4. W czwartek, 18 maja, przypada 103 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 5. W naszym kościele nabożeństwo majowe w czwartek i piątek o godz.18 00, a w sobotę o godz. 16 30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Również w tym dniu 15 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w Komunii Św. W sobotę o godz. 9 00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Polećmy dzieci z klasy III naszym modlitwom.
 7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, wykoszenie trawy złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Szczepanek, Rosiek.
 8. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg wizytacji kanonicznej: Różom Matek i Ojców, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Druhom Strażakom, rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za ofiarowany do kościoła Mszał oraz wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie liturgii, Panu organiście, mediom. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej. Pani Dyrektor Alicji Rodak za piękną dekorację świątyni. Bóg zapłać.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 10. Składka inwestycyjna za miesiąc kwiecień wyniosła 5 650,00 zł, na ogrzewanie zebrano kwotę 1 450,00 zł. Na konto parafialne wpłaciło 5 rodzin łączną kwotę 470,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
 12. Ogłoszenie Pana Sołtysa Stanisława Bulanda – Sołtys informuje, że drugą ratę za odpady komunalne i podatek będzie pobierał w dniu 15 maja (poniedziałek) od godziny 13 00 do godz. 14 00 w Domu Kultury w Jankowej.
NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.