OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.05.2023

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21 maja 2023

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary.
  2. W tym tygodniu Msze Św. o godzinie 18 00, a w sobotę dodatkowo Msza Św. o godz. 13 00. W białym tygodniu zapraszam dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa w nabożeństwach.
  3. W kalendarzu liturgicznym 24 maja w środę  wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela.
  4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w tym dniu modlimy się również za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.  
  5. W piątek, 26 maja przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i majówkę o godz. 18 00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. W tym dniu wspominamy również – św. Filipa Nereusza – wychowawcę młodzieży i opiekuna ludzi chorych.
  6. W niedzielę, 28 maja, przypada 42 rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.
  7. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Król, Myśliwiec.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”

 

KZ.