OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.09.2024

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2024

1. Przeżywamy 22 niedzielę zwykłą. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.
  2. Dzisiaj przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
  3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8 00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.
  4. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. W rozpoczynającym się nowym roku szkolnym  zapraszam chłopców do służby przy ołtarzu jako ministranci, a dziewczynki do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.
  6. Msze Św. w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 8 00 – rozpoczęcie roku szkolnego, we wtorek, piątek i sobotę o o godz. 7 00, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Spowiedź przed I piątkiem, w środę, czwartek i piątek od godz. 17 00. W pierwszy czwartek modlimy się za powołanych oraz o nowe i święte powołania do służby Bogu W pierwszy piątek zawierzamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę polecać się będziemy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół i złożoną ofiarę zamiast kwiatów. Serdecznie dziękuję Paniom za dożynkową dekorację kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Król, Myśliwiec.
  9. Pragnę serdecznie podziękować osobom z naszej parafii, które pielgrzymowały pieszo i zaniosły intencje do Matki Bożej Jasnogórskiej, Paniom: Urszuli Kruczek, Elżbiecie Wąs, Małgorzacie Hankus.
  10. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział we Mszy Św. i przyczynili się do organizacji tegorocznych dożynek, podczas których byliśmy gospodarzami. Dziękuję Panu sołtysowi, Radzie sołeckiej i parafialnej, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, nauczycielom Szkoły Podstawowej, druhom strażakom, uczestnikom korowodu dożynkowego. Bardzo dziękuję Paniom za pomysłowość i trud włożony w wykonanie wieńca dożynkowego. Burmistrz Bobowej składa podziękowania oraz wyrazy wdzięczności za obdarowanie wieńcem dożynkowym oraz chlebem. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, dożynki stały się okazją do radosnego świętowania oraz prawdziwym wyrazem wdzięczności za trud rolniczy.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  12. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu.
  13. Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa zaprasza na Jubileuszowy 25 Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej, który odbędzie się w dniach od 5 do 8 września na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bobowej oraz w Miejskim Centrum Kultury. Szczegółowy Plan Festiwalu na stronie naszabobowa.pl oraz na plakatach.

„NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.”