Grupa Młodzieżowa

Parafialna Grupa Młodzieżowa (PGM)

„Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach waszego życia. Liczę na was. Liczę na wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi. Znałem młodzież polską i nie zawiodłem się nigdy na niej. Świat was potrzebuje. Potrzebuje was Kościół. Przyszłość Polski od was zależy. Budujcie i umacniajcie na polskiej ziemi cywilizację miłości”

św. Jan Paweł II

W naszej wspólnocie parafialnej istnieje i czynnie działa Parafialna Grupa Młodzieżowa. Jest to propozycja przede wszystkim dla tych młodych ludzi, dla których chrześcijaństwo nie zamyka się jedynie na cotygodniowym odwiedzeniu kościoła w niedzielę, ale oczekują od swojej wiary czegoś więcej. Spotkania PGM odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10 w salce katechetycznej na plebanii. W czasie spotkań młodzież ma okazję do pogłębiania swojej wiary poprzez wspólne rozmowy, zabawy, śpiew i taniec. Grupa włącza się także w życie parafii poprzez przygotowywanie różnego rodzaju nabożeństw, jak Droga Krzyżowa czy Nabożeństwa Fatimskie. Spotkania grupy młodzieżowej to wspaniała propozycja dla tych, którzy chcą spotkać się i spędzić trochę czasu z rówieśnikami (niekoniecznie za pośrednictwem ekranu telefonu).

Nie marnuj czasu! Przyjdź do nas!