OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.09.2024

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 września 2024

1. Dobiega końca wrzesień; chyba na dobre weszliśmy w obowiązki związane z nowym rokiem szkolnym, w codzienne sprawy po czasie wakacji i urlopów.
  2. Zatroszczmy się też o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się obowiązkowo przy parafii. W najbliższą środę zapraszam rodziców wraz z dziećmi przygotowujących się do I Komunii. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.
  3. Po raz 110 Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. Nadto w ostatnich dwóch latach wielu uchodźców przybyło z ogarniętej wojną Ukrainy. Pragniemy dziś ogarnąć modlitwą i wyrażać wdzięczność wszystkim, którzy wspierają w różny sposób uchodźców. Dzisiaj również obchodzimy Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj, w niedzielę, – Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w poniedziałek, – św. Hieronima, prezbitera; we wtorek, – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, patronka misji; w środę, Świętych Aniołów Stróżów; w piątek  – św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – św. Faustynę Kowalską, apostołka Bożego miłosierdzia;
  5. Msze Św. w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz.7 00, a w pozostałe dni o godz. 17 00.
  6. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Bardzo proszę rodziców o przypomnienie swoim dzieciom. Wyjątkowo w tym dniu ze względu na pogrzeb Msza Św. o godz. 18 00, a później Różaniec.
  7. W najbliższym tygodniu przypada  pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca dołączymy intencje i modlitwy podkreślające charakter tych dni.  Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 16 30.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Antosz, Falisz – Stępień.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są do nabycia kalendarze rolników w cenie 30,00 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 10,00 zł.
  10. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.
  11. Zawiadomienie Urzędu Miejskiego w Bobowej.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa