OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.10.2024

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    6 października 2024

1. Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że miała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, że towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Zachęceni tym świadectwem, weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Bogu blaski i cienie codziennego życia oraz rozważajmy tajemnice z ziemskiego życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa na godz. 17 00.W sobotę o godz. 17 00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła na które serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych. Proszę o przyniesienie lampionów.
  3. Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto.
  4. W piątek wspominamy– św. Jana XXIII, „Papież Dobroci” lub po prostu „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański Drugi, patron nuncjuszy apostolskich.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, i materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Ofiary możemy składać przy wyjściu z kościoła do specjalnej skarbonki. Bóg zapłać za składane ofiary.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Kruczek, Gucfa.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Przez najbliższe dwa tygodnie możemy pomóc w wykopaniu nowej studni na misjach przez zbiórkę monet które wyszły z obiegu. Dlatego na stole wystawiona jest papierowa skarbona. Zbieramy: polskie grosze, polskie i zagraniczne monety, banknoty, monety wycofane z obiegu.
  9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
  10. Burmistrz Bobowej Marcin Wąs serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i Gości Gminy Bobowa, na I Turniej Sołectw gminy Bobowa, który odbędzie się 12 października przy Amfiteatrze w Bobowej o godzinie 14 00. Będzie to doskonała okazja do integracji społeczności lokalnych oraz rywalizacji w zdrowej atmosferze. Przedsięwzięcie, ma łączyć mieszkańców gminy, budzić zapał do aktywności i budować pozytywną energię poprzez integrację międzypokoleniową. Zorganizowane zostały punkty dawcy krwi oraz szpiku. Dodatkowymi atrakcjami będą stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, atrakcje dla dzieci oraz Kino Plenerowe na zakończenie wydarzenia. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w turnieju, a także do gromkiego dopingu w walce o miejsca na podium”.
NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”