OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.05.2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego.
  2. Dzisiaj również obchodzimy święto naszych kochanych mam. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa, a zmarłe polecamy Bożemu Miłosierdziu. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa. Z tej okazji o godz. 10 30 wystąpi  w naszym kościele Zespół Regionalny „Mała Koronka”.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę św. Urszulę Ledóchowską, w sobotę św. Justyna.
  4. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Św. w tym dniu o godz. 7 30 i 10 00. Po Eucharystii o godz. 10 00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym w kierunku cmentarza. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne, rocznicowe, ale też i młodsze, zapraszamy do sypania kwiatków a chłopców w komżach do dzwonienia. Zapraszamy Róże Matek do niesienia feretronów i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach. Bardzo proszę druhów strażaków o udział w procesji. W tym dniu składka na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
  5. Kolejne dni to oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie procesja wokół kościoła po Mszy o godz. 18 00, a w niedzielę po Mszy Św. o godzinie 11 00. Zachęcamy do licznego udziału. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej.
  6. W sobotę 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W sobotę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie dzieci wypraszając im potrzebnych łask.
  7. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz zmarłych Parafian.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Ciwiński Głąb, Jurek.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. Pragnę podziękować strażakom, Panu Robertowi Wąs, Tomaszowi Ślipek, Jakubowi Abram, Pawłowi Górkowskiemu, za prace przy drewnie koło plebani. Bóg zapłać.
  11. Komunikat Dyrektora Szkoły Muzycznej w Bobowej – Szkoła Muzyczna I stopnia zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do zapisów do klasy pierwszej na nowy rok szkolny. Rekrutacja trwa do 4 czerwca br., natomiast spotkanie w celu sprawdzenia predyspozycji muzycznych odbędzie się 5 czerwca br. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.
  12. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej – Burmistrz zaprasza na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca (sobota) w godzinach od 14 00 do 19 00 na kompleksie sportowo – rekreacyjnym przy ul. Zielonej w Bobowej. W programie liczne atrakcje.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”