OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.06.2024

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2024

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, 3 czerwca św. Karola Lwanga i jego towarzyszy; w środę, 5 czerwca św. Bonifacego; w sobotę 8 czerwca św. Jadwigę.
  3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18 00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji eucharystycznej za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian dzieci, młodzież i starszych do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!
  4. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek. W tym dniu również tradycyjne błogosławieństwo dzieci.
  5. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Msze święte w tym dniu o godz. 7 00 i 18 00. W tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty przed pierwszym piątkiem i odpustem. Spowiedź w środę i czwartek od godz. 17 15.
  6. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. W najbliższą niedziele w naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. tylko w kościele o godz. 7 30 i o godz. 11 00. W tym dniu w kaplicy na Równiach Mszy Św. nie będzie. Kazania wygłosi i przewodniczył Sumie Odpustowej będzie Ks. mgr lic. Grzegorz Ociepka – Wikariusz Biskupi do spraw stałej formacji duchowieństwa diecezji tarnowskiej. W tym dniu również podczas odpustu parafialnego obchodzić będziemy 40 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich Rubinowego Jubilata ks. Proboszcza Piotra Poślińskiego. Mszę Św. w intencji Jubilata odprawi nasz rodak O. Redemptorysta Grzegorz Gut – Proboszcz i Kustosz Bazyliki w Tuchowie.
  8. Zapraszam wszystkich parafian na sumę odpustową o godz. 11 00,  Panie niosące feretrony i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, druhów strażaków, bierzmowanych, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwonkami i DSM. Bardzo proszę Panie do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i trwanie w jednym Chrystusowym Kościele.
  9. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie świątyni, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Lach, Gajewski, Wojtaczka, Piszczek.
  10. Pragnę podziękować wyznaczonym rodzinom naszej parafii za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, Paniom i Panom niosącym feretrony i chorągwie, strażakom, mediom – Panu Arturowi Forczek, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Marcinowi i Organiście Łukaszowi oraz wszystkim zaangażowanym w przebieg tej uroczystości.
  11. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
  12. Informacja Biskupa Tarnowskiego: „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.
  13. W dniu 14 czerwca br.  o godz. 19 00 w kościele parafialnym w Korzennej odbędzie się dekanalne spotkanie formacyjne młodzieży męskiej. Zapraszamy lektorów i młodzieńców z parafialnych grup apostolskich. Zapisy w zakrystii.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”