OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.06.2024

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  30 czerwca 2024

1. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
  2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 11 00. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.
  3. W najbliższym tygodniu Msze Św. w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę o godz. 7 00, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18 00.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę, św. Tomasza, Apostoła; w sobotę, bł. Marię Teresę Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce. Ten Dzień jest również patronalnym świętem Apostolstwa Chorych.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Matek.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17 30.
  7. W pierwszy czwartek modlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. W pierwszy piątek po Mszach Św. przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt ofiarowania. W pierwszą sobotę rano polecimy się pod szczególną opiekę Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie świątyni, wykoszenie trawy. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Semla, Wojtaczka.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. W imieniu wspólnoty redemptorystów o. Grzegorz Gut proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zaprasza na Wielki Odpust Tuchowski, który rozpoczął się wczoraj. Będzie on trwał do 7 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do Tuchowa.
  11. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024r. Eucharystią o godz. 6 30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa, a w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17 00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych, a mianowicie w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej.
  12. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie witamy i pozdrawiamy.
  13. Apel – Burmistrz Bobowej zwraca się z prośbą o: należyte utrzymanie odwodnień zjazdów do swoich prywatnych posesji, w szczególności udrażniania przepustów. Obowiązek ten wynika z art. 30 Ustawy o drogach publicznych jak również decyzji wydawanej przez Burmistrza Bobowej na budowę lub przebudowę zjazdów do posesji. Usuwanie gałęzi drzew i krzewów rosnących na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych przyległych do granicy pasa drogowego. Apel związany jest z poprawą bezpieczeństwa użytkowników dróg publicznych.
 NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”