OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.07.2024

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  21 lipca 2024

1. Przeżywamy 16 niedzielę zwykłą. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Marię Magdalenę, we wtorek – św. Brygidę Szwedzką, w środę – św. Kingę, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Starym Sączu, w czwartek – św. Jakuba Apostoła zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską. Również w czwartek – św. Krzysztofa, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym. W piątek – świętych Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa.
  3. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  5. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie świątyni i wykoszenie trawy przed parkingiem. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Kasprzyk, Kasprzyk.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  7. Składka inwestycyjna za miesiąc czerwiec wyniosła 5 265,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone składki, oraz tym którzy dokonują wpłat bezpośrednio na konto bankowe. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii. Dziękuję.
  8. Zakończyliśmy etap prac remontu dachu wraz z wymianą blachy. Koszt inwestycji przedstawia się następująco: blacha 28 609,00 zł, materiały (rynny, pustaki itp.) 13 687,33 zł, robocizna 60 000,00 zł. Całkowity koszt wyniósł 102 296,33 zł. Kolejnym etapem prac jest malowanie prezbiterium w kościele.
  9. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  10. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask. Dla zmarłych w ostatnim czasie Parafian pragniemy wypraszać dar życia wiecznego…

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.”