OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.07.2024

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  28 lipca 2024

1. Przeżywamy 17 niedzielę zwykłą. Podczas Eucharystii doświadczamy cudu rozmnożenia chleba i zaspokajania najgłębszych ludzkich potrzeb i pragnień.
  2. Dzisiaj po Mszach Św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji ubiegłotygodniowego wspomnienia Świętego Krzysztofa. Modlimy się za wszystkich kierowców o bezpieczną jazdę. Uczestniczymy w akcji misyjnej, która nosi nazwę „jeden grosz za jeden kilometr szczęśliwie przejechanej drogi”, która przeznaczona jest na zakup środków transportu dla misjonarzy. Także dzisiaj modlimy się za nasze Babcie i Dziadków, wyrażając im naszą wdzięczność za dobroć ich serca.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – świętych Martę, Marię i Łazarza z Betanii; w środę – św. Ignacego Loyolę; w czwartek, 1 sierpnia – św. Alfonsa Marię Liguoriego założyciel zgromadzenia redemptorystów, patron spowiedników i teologów.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę czwartek i piątek o godz. 18 00.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 17 15. W czwartek, naszą modlitwę ofiarujemy w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek Msze o godz. 7 00 i 18 00. Przed południem pragnę odwiedzić starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą – proszę zgłosić w zakrystii.
  6. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania Święty Franciszek otrzymał w niej słynny odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.
  7. W dniu 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska.
  8. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024r. Pątnicy naszej parafii tradycyjnie powędrują w grupie 26 obejmującej dekanaty Bobowa i Grybów. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone  w naszej parafii tradycyjnie na listę w kancelarii. Ks. Paweł Łebski przewodnik zachęca do zapisania się przez wypełnienie formularza znajdującego się na Facebooku grupy 26 i pod adresem https://forms.gle/6147ezFjNFYvSToF9.
  9. Pragnę podziękować rodzinie Szczepanków za zrefundowanie odnowienia figury Pana Jezusa nad wejściem do kościoła.
  10. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie świątyni, dekorację kwiatami i wykoszenie trawy na placu. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Semla – Mika, Mól, Mól – Muszyński, Nowak.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  12. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
  13. Informacja Burmistrza Bobowej w dniu 29 lipca br.(poniedziałek) o godz. 17 00 w budynku Koronka odbędzie się spotkanie dotyczące programu „Czyste Powietrze”.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.”