OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.08.2024

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  4 sierpnia 2024

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek, wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów, lub czasowej abstynencji od alkoholu.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj, w niedzielę – św. Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów; we wtorek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W Krużlowej główna uroczystość odpustowa o godz. 11 00. W czwartek, 8 sierpnia – św. Dominika; w piątek, 9 sierpnia – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edyta Stein); w sobotę, 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, diakona męczennika.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie świątyni po malowaniu i dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Myśliwiec, Mucha.
  6. Zakończono prace przy remoncie i malowaniu prezbiterium. Koszt remontu wraz z materiałem wyniósł 12 000 tysięcy zł. Za lampki wieczne i halogeny zapłacono 1 000,00 zł. Należność została zapłacona z kasy parafialnej. Szczególne podziękowanie dla Pana Ryszarda Forczka za jego wkład w remont prezbiterium, Panu Janowi Bogusz za pomoc przy składaniu i rozbieraniu rusztowania, Panu Arturowi Forczek za troskę o działanie w kościele internetu, Panu Adamowi i Kamilowi Król za montaż parapetów nad grzejnikami i położenie daszków na filarach zewnętrznych. Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w te prace, serdecznie dziękuję.
  7. Pragnę również podziękować Państwu Marcie i Marcinowi Michalik oraz dwóm pewnym rodzinom za dodatkowe ofiary złożone na remont. Bóg zapłać za hojność.
  8. Spotkanie przed wyjściem pieszej pielgrzymki Tarnowskiej odbędzie się 11 sierpnia niedziela o godz. 16 30 w kościele w Bobowej oraz o godz. 19 00 w bazylice w Grybowie po mszy świętej wieczornej.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do wszystkich korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Ogarnijmy modlitwą również naszych zmarłych.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.”