OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.08.2024

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 sierpnia 2024

1. Przeżywamy dzisiaj 20 niedzielę zwykłą. Módlmy się do Pana, aby towarzyszył nam swoją łaską w godzinach pracy i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia. Jeżeli dotąd tego nie uczyniliśmy, to warto w drugiej połowie miesiąca zobowiązać się do abstynencji od alkoholu.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Bernarda, w środę św. Piusa X – papieża, w czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, to rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow.  Jest to okazja, aby modlić się o pokój na świecie. W sobotę wspominamy św. Bartłomieja – Apostoła.
  3. Msze Św. w tym tygodniu rano o 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dożynki Gminne. W tym roku Jankowa jest Gospodarzem Dożynek. W naszym kościele o godzinie 13 30 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Św. Dziękczynna za tegoroczne zbiory z poświęceniem wieńców dożynkowych z intencji Pana Burmistrza Bobowej Marcina Wąsa. Oprawę muzyczną przygotował Zespół Regionalny Mała Koronka. Dożynki odbędą się 24 i 25 sierpnia przy Amfiteatrze w Bobowej. Szczegółowy programem Dożynek możemy znaleźć na specjalnych plakatach lub na stronie internetowej Urzędu Miasta i Centrum Kultury w Bobowej. Zapraszam wszystkich parafian do wzięcia udziału we Mszy Św.
  5. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół, złożoną ofiarę, nowożeńcom za wystrój kościoła kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania kościoła, parkingów i placu zapraszam rodziny: Rosiek, Szczepanek, Szczepanek, Szczepanek, Nowak.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  7. Pragnę podziękować Państwu Stanisławie i Janowi Górskim za złożoną dodatkową ofiarę na remont świątyni. Dziękuję serdecznie Czcigodnym Złotym Jubilatom Państwu Marii i Stanisławowi Chorąży za dar do kościoła – ornat oraz komplet kielichowy. Dziękuję także za ufundowanie halogenów podświetlających figurę Pana Jezusa nad wejściem do kościoła Państwu Jolancie i Adamowi Nowak.
  8. Składka inwestycyjna za miesiąc lipiec wyniosła 5 075,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary, oraz tym którzy dokonują wpłat bezpośrednio na konto bankowe. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii. Dziękuję.
  9. Pozdrawiamy gości i życzymy im przyjemnego czasu spędzonego z rodziną i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy również  Solenizantom i Jubilatom zbliżającego się tygodnia.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.”