OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.09.2024

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2024

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy, przede wszystkim chce z nas uczynić heroldów swojego królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.
  2. Mimo że dzisiejsza niedziela niejako przykryła święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej, przed błogosławieństwem mszalnym odbędzie się poświęcenie ziarna do jesiennych zasiewów.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii.
  4. W kalendarzu liturgicznym w piątek wspominamy św. Jana Chryzostoma, który zasłynął pięknymi i przemawiającymi do serca wiernych kazaniami.
  5. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 18 00, a w sobotę o godz. 16 30.
  6. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie (w Ukrainie), wzajemne zrozumienie i poszanowanie się narodów świata. Te intencje dołączymy do odprawianej w tym dniu Nowenny Nieustannej. Po Mszy Św. zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej.
  7. W piątek, 13 września, zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej z Fatimy. Po Mszy św. procesja Różańcowa.
  8. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża. Zapraszam w tym dniu dzieci, młodzież i starszych na Mszę Świętą, o godz. 16 30 po której odprawimy plenerową Drogę Krzyżową do Krzyża w Parku.
  9. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Szczepanek, Dębosz.
  10. Pragnę podziękować pewnej rodzinie za złożoną dodatkową ofiarę na remont świątyni. Bóg zapłać.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  12. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny ogarnąć modlitwą pragniemy naszych zmarłych bliskich i Parafian.

„NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.”