OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.09.2024

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 września 2024

1. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. We wtorek wspominamy 85 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. męczenników: papieża Korneliusza i biskupa Cypriana; w środę św. Stanisława Kostkę patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży; w piątek św. pierwszych męczenników koreańskich  kapłana Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasanga oraz ich towarzyszy; w sobotę, św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.
  4. W minionym tygodniu przeżywaliśmy już po raz czternasty Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Były one okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków i do podjęcia refleksji nad kondycją ich wielorakiej formacji. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nich: do ich właściwego kształtowania i wychowywania. W przypadające w środę święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w tej intencji ofiarujemy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 18 00.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Rosiek, Szczepanek.
  7. Pragnę podziękować pewnym rodzinom za złożoną ofiarę na remont kościoła.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są do nabycia kalendarze rolników w cenie 30,00 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 10,00 zł.
  9. W minioną środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej na którym rozpatrywano kolejny etap remontów naszej świątyni. Ustalono, aby od października podnieść co miesięczną ofiarę na remont do kwoty 40 zł. Wśród innych spraw padła propozycja aby rondo przy moście w Jankowej nazwać imieniem śp. Ks. Józefa Pyrka.
  10. Przekazujemy najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.
  11. Ogłoszenie Sołtysa Pana Stanisława Bulanda – informuje, że trzecią ratę podatku i opłatę za odpady komunalne będzie pobierał w dniu 16 września br.(poniedziałek) od godz. 14 00 do 15 00 w Domu Kultury w Jankowej.
  12. Komunikat Ks. Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa