OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.09.2024

25 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   22 września 2024

1. Przeżywamy dzisiaj 25 niedzielę zwykłą. W drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Zatroszczmy się zatem o dobre wychowanie młodego pokolenia.
  2. W naszej wspólnocie parafialnej chłopcy mogą dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza (ministranci i lektorzy), a dziewczęta do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, św. Ojcieca Pio gorliwego spowiednika i stygmatyka, w piątek, – św. Wincentego à Paulo  prezbitera, w sobotę,   – św. Wacława –  męczennika i głównego patrona Czech.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Głąb, Walawski.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są do nabycia kalendarze rolników w cenie 30,00 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 10,00 zł.
  8. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach Caritas Diecezji Tarnowskiej organizuje zbiórkę do puszek w celu wsparcia poszkodowanych w powodzi oraz ogólnopolską akcję „paczka dla powodzian”. Niech nasze ofiary będą wyrazem solidarności z poszkodowanymi. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. Po rocznej przerwie wznawia swoją działalność Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia rozpoczną się 1 października w Nowym Sączu w auli przy bazylice św. Małgorzaty oraz 2 października w auli Jana Pawła II obok katedry. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wykładach prosimy o rejestrację poprzez stronę internetową uniwersytetu do 29 września br. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisz się, by lepiej i świadomiej żyć!
  10. Składka inwestycyjna za miesiąc wrzesień wyniosła 6 665,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary, oraz tym którzy dokonują wpłat bezpośrednio na konto bankowe. Pragnę również podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii. Dziękuję.
  11. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.
  12. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej w sprawie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”