OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.10.2024

28 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU    13 października 2024

1. Dzisiaj po raz 24 obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę i materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Bóg zapłać za składane ofiary do puszek przy wyjściu. Dzisiaj również, z racji trzynastego dnia miesiąca, chcemy uczcić Panią Fatimską, Tę, której nasz Wielki Rodak zawdzięcza ocalenie w zamachu z 1981 roku. Nabożeństwo różańcowe  o godz. 10 30.
  2. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17 00.
  3. W poniedziałek, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym i na wieczornej Eucharystii.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, – św. Teresę od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, w środę, – św. Jadwigę Śląską, w czwartek, – św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek – św. Łukasza, Ewangelistę – patrona lekarzy i pielęgniarek, w sobotę, – bł. Jerzego Popiełuszko, kapłana i męczennika.
  5. W najbliższą niedzielę Światowy Dzień Misyjny – składka przeznaczona jest na misje.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Mituś, Kruczek Urszula.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Wypominki całoroczne i jednorazowe zapisujemy wyraźnie na kartkach i składamy w zakrystii. Kartki znajdują się na stoliku przy wyjściu.
  9. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.
  10. Ogłoszenia Burmistrza Bobowej – Burmistrz Bobowej informuje, że wybory na sołtysa i do rady sołeckiej odbędą się 27 października br.( tj. niedziela) od godz. 8 00 do godz. 16 00 w Domu Kultury w Jankowej. Szczegółowe informacje w sprawie wyborów można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej lub w Urzędzie Miejskim.
  11. Burmistrz Bobowej i Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Bobowej zapraszają do honorowego oddawania krwi podczas akcji, która odbędzie się 20 października br. (niedziela) w godz. od 9 00 do 12 30 w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”