OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.10.2024

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  20 października 2024

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie.
  2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. „Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojennej – jest modlitwą potężną”. Uważał też, że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy codziennie o godz. 17 00.
  4. We wtorek, w liturgii wspominamy Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu przypada także 76 rocznica śmierci innego Wielkiego Polaka – Prymasa Polski, Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Wśród intencji na różańcu – prośmy o cud za wstawiennictwem Sługi Bożego i o jego rychłą beatyfikację.
  5. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Abram, Chorąży.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  7. Wypominki całoroczne i jednorazowe zapisujemy wyraźnie na kartkach i składamy w zakrystii.
  8. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”