Kościół parafialny
Początki budowy nowego kościoła parafialnego sięgają 1982 roku. Wtedy to, Helena Dudek przekazała parafii działkę o powierzchni 76 arów. Wszystkie prace związane z budową nowej świątyni rozpoczęto w 1983 r. 10 czerwca 1987 r. papież Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny pod budowę kościoła w czasie wizyty w Tarnowie, którego wmurowanie odbyło się 28.06.1992 r. przez ks. biskupa Józefa Gucwę. Pierwsza Msza Św. w nowym kościele odbyła się 28 maja 1993 roku. 14 czerwca 1996 r. ks. bp Józef Gucwa dokonał poświęcenia kościoła parafialnego. Jankowska świątynia zbudowana jest w stylu klasycznym i jej długość wynosi 30 m. Składa się z trzech naw. Nawa główna ma 9 m., zaś boczne po 3 m. W kościele znajduje się jedenaście witraży, które zostały ufundowanie przez parafian. Na czterech głównych filarach umocowane są figury czterech ewangelistów: św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana. Na jednym filarze stoi jeszcze dodatkowa figura św. Antoniego. W lewej, bocznej nawie na ścianie rozłożony jest różaniec procesyjny. 2 października 2005 roku Ks. bp. Wiktor Skworc dokonał konsekracji kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Prymicje w kościele w Grobli; lata 30. XX w.
Ołtarz główny został zaprojektowany przez ks. Władysława Szczebaka. Nastawa ołtarzowa jest neogotycka, która została sprowadzona z kościoła parafialnego z Grobli. W centrum ołtarza znajduje się figura Najświętszego Serca Pana Jezusa, a obok niego figury: św. Piotra i św. Pawła.
W drugim bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się pięć obrazów. W centrum tego ołtarza znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem „Jezu ufam Tobie”. Wokół niego są jeszcze takie obrazy jak św. Franciszek czy św. Kinga. Obrazy te malował Roman Fleszar w 1998 roku. Ołtarze zaprojektował ksiądz Władysław Szczebak, które wykonał stolarz Antoni Gniadek
W bocznym ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej umieszczonych jest pięć obrazów. W centralnej części tego ołtarza znajduje się wizerunek NMP Jasnogórskiej. Obok MB jest jeszcze św. Jacek Odrowąż, św. Kazimierz Królewicz, scena ze Zwiastowania Pańskiego i Duch Święty w postaci gołębicy. Malowidła te są dziełem Romana Fleszara z roku 1997. Ołtarz zaprojektował ksiądz Władysław Szczebak, które wykonał stolarz Antoni Gniade
27 lipca 2006r. dla parafii został podarowany Różaniec procesyjny. Został on wykonany z okazji Jubileuszu 350 lat Ślubów Jana Kazimierza, 50 lat Ślubów Jasnogórskich kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz pierwszej rocznicy pontyfikatu Benedykta XVI. W krzyżu tego różańca umieszczone są relikwie z Ziemi Świętej – z Nazaretu, Betlejem, Jerozolimy i innych miejsc związanych z obecnością Najświętszej Rodziny. Różaniec ten został wykonany przez Stefana Domin z parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie. Został on poświęcony w Zesłanie Ducha Świętego w Bazylice Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach.