NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  4 kwietnia 2021

Drodzy parafianie i goście! Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie mogliśmy przeżywać Święte Triduum Paschalne. Dziękuję rodzinom które przygotowały ciemnicę, Grób Pański oraz posprzątały kościół i przystroili go przez siebie zakupionymi kwiatami. Serdeczne podziękowania dla rodzin: Jachowicz, Jachowicz, Radzik, Abram. Bóg zapłać Pani Alicji Rodak za dekorację kościoła. Dziękuję wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, a w szczególności chorym których odwiedziłem w ich domach. Dziękuję osobom które śpiewały Mękę Pańską (Panom: Adamowi Król, Emilowi Skrzypek, Marcinowi Michalik, Marcinowi Wąs, Łukaszowi Nowak, Januszowi i Angelice Wojtaczka i Marysi Ćwikła), dziękuję czytającym i śpiewającym podczas nabożeństw, Panu Ryszardowi Forczek, Pawłowi Podobińskiemu, Panu kościelnemu, Panu organiście oraz służbie liturgicznej. Nasze podziękowanie kieruję do Pana Artura za umożliwienie nam uczestniczenia w nabożeństwach przekazywanych za pośrednictwem internetu.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski JP II.
  3. W tym tygodniu Msze święte rano w czwartek i sobotę o godz. 7 00, a we wtorek w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W najbliższą środę w Siedliskach o godz. 14 00, Ks. bp. Leszek Leszkiewicz udzieli naszej młodzieży Kl. VIII Sakramentu Bierzmowania. Prośmy, aby Duch Święty zstępując na nich ze swymi darami, pomagał im w pokonywaniu wszelkiego zła i zawsze dawania świadectwa swej przynależności do Chrystusa.
  5. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. W tym dniu zbieramy ofiary do puszki na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  6. W tym tygodniu do sprzątania proszę rodziny: Jamróz, Król.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”