SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     25 lipca 2021

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Podczas Mszy Świętych obejmujemy modlitwą poszkodowanych, a po Mszy zbiórka funduszy do puszki, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
  2. Witamy gości przebywających na wakacjach, pragnę powitać w naszej parafii harcerzy, którzy przebywają na obozie harcerskim.
  3. Dzisiaj także po raz pierwszy – z inicjatywy papieża Franciszka – obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  4. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Bądźmy wdzięczni Bogu za szczęśliwe podróżowanie i pamiętajmy o akcji jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr.
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: – w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa; w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii; w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola prezbiter;
  6. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
  7. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy Świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. W środę o godz. 17 30 modlitwie różańcowej przewodniczyć będzie Róża Matek Pani Lucyny Nowak. Można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami.
  9. W niedzielę 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do puszki. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
  11. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła, wykoszenie trawy, za wystrój kwiatami. W następnym tygodniu proszę do sprzątania rodziny: Nowak, Nowak.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  14. Ogłoszenia Burmistrza Bobowej.
  15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Kazimierz Kwarciński, lat 32. Dobry Jezu…

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”