WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  29 maja 2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem.”
  2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Św. o godz. 18 00.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę 1 czerwca Św. Justyna – męczennik za wiarę; w piątek, 3 czerwca – Świętych Karola Lwanga i jego dwunastu towarzyszy – męczennicy z Ugandy w Afryce;
  4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
  5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 18 00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7 00 i 18 00. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17 30. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7 00.
  8. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Jest to pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Z racji pierwszej niedzieli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach Świętych.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci.
  10. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie świątyni, oraz rodzinie P. Górskich za złożoną ofiarę zamiast sprzątania kościoła. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Gryzło – Wróbel, Gryzło Małgorzata.
  11. Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na schody: Czesław Danuta Ligęza, Katarzyna Daniel Michalik, rodzina Stadnickich, rodzina Szura, Bóg zapłać.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.
  13. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Maria Wojtaczka, lat 86. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15 00. Modlitwa Różańcowa o godz. 14 30. Dobry Jezu…
NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”