DRUGA NIEDZIELA ADWENTU  5 grudnia 2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
  2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.
  3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  4. We wtorek wspominamy – Świętego Ambrożego, biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła. Patron pszczelarzy.
  5. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7 00 poprzedzone Godzinkami i o godz. 16 00.
  6. W środę po Mszy Św. odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Tematem będzie: „Jak dzisiaj być rodziną prawdziwie żyjącą Ewangelią?” Zapraszam cały zespół synodalny. Bardzo proszę o potraktowanie sprawy poważnie, ponieważ bardzo mało osób uczestniczy w spotkaniach.
  7. Msze Święte roratne sprawowane są rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 16 00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
  8. Zachęcam także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie jest taka możliwość przed Mszą Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.
  9. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom cena 7 zł. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki, z których ofiara przeznaczona jest jako wynagrodzenie na służbę kościelną tj. Pana organisty i kościelnego.
  10. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania proszę rodziny: Ciwiński – Głąb, Piszczek.
  11. Pragnę podziękować ofiarodawcom za złożoną ofiarę na schody: Elżbieta Ryszard Gut, Marta Andrzej Forczek, Iwona Michał Nowak z rodziną, Paulina Mateusz Semla, Tadeusz Szczepanek, Jan Piszczek, Justyna Andrzej Gajewski. Bóg zapłać.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa z lampionem roratnim.
  13. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.
  14. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. + Andrzej Jamróz lat 59. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”