DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 września 2022

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. W naszej parafii pragnę serdecznie przywitać o. dr Kazimierza Pelczarskiego – Redemptorystę, dziękując za to że przyjął zaproszenie oraz za modlitwę i wygłoszone do nas słowo.
  2. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, 27 września Św. Wincentego a Paulo – założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia; w środę, 28 września Św. Wacława – patron Czech; w czwartek, 29 września Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, niebiescy wysłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę; w piątek, 30 września – Św. Hieronima – autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński; w sobotę, 1 października Św. Teresę od Dzieciątka Jezus – patronka misji katolickich;
  4. We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki. W czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18 00 będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w działalność turystyczną i pielgrzymkową.
  5. Msze Św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek rano o godz. 7 00. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 18 00. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Z racji pierwszej soboty miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17 30. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszam, aby modlić się na różańcu w domu.
  7. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
  8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca.   Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7 30. Zapraszam wszystkie członkinie Róż Matek. W niedziele nabożeństwo Różańcowe  po Mszy o godz. 11 00.
  9. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża na dzień 23 października br. zaplanowane są w każdej parafii wybory do Rad Duszpasterskich. Dlatego w przyszłą niedzielę będzie możliwość zgłaszania kandydatów do przygotowanej skrzynki. Ogłoszenie kandydatów nastąpi 16 października br.
  10. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i wystrój kwiatami. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Forczek, Nowak Katarzyna.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci. Są również do nabycia kalendarze rolników w formie książkowej i ścienne z wieńcami dożynkowymi.
  12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.
  13. Komunikat Ks. Biskupa Tarnowskiego.
  14. Informacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

NOTKA INFORMACYJNA
„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”