Zjazd przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego

Na spotkanie w 2024 roku, grupa przyjaciół, wybrała Sądeckiego Bartnika. Mowa tutaj o grupie członków Duszpasterstwa Akademickiego w latach 60 – 70 , która spotyka się co roku w innym miejscu w Polsce. Dla blisko trzydziestoosobowej grupy przyjaciół między innymi z Jankowej, Bobowej, Nowego Sącza, Starachowic, Sułkowic, ojciec Władysław Gryzło wraz z ks. Piotrem Poślińskim odprawili w Kościele Parafialnym w Jankowej Mszę Świętą. Nieprzypadkowo Kościół w Jankowej stał się miejscem wspólnej modlitwy, bo właśnie z naszej parafii pochodzi Ojciec Jezuita Władysław Gryzło, który po wakacjach będzie pełnił funkcję Rektora Collegium Russicum w Rzymie. W zjeździe uczestniczyły same wspaniałe i wybitne osoby m.in. Profesor Janusz Kawecki, nauczyciel akademicki na Politechnice Krakowskiej oraz członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który stanął również na czele Zespołu Wspierania Radia Maryja.