OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.11.2022

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako wiatowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Dzisiaj zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 10 30 modlitwie różańcowej będziemy polecać zmarłych druhów strażaków z całej Gminy Bobowa.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek Św. Elżbietę Węgierską zakonnica; w piątek bł. Karolinę Kózkównę, dziewica i męczennica, jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 3. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o 7 00, a w środę i piątek o godz. 15 30. Różaniec wraz z wypominkami i Msza Św.
 4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 20 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W przyszłą niedzielę przypada ponadto Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 5. W środę po Mszy Św. na plebani odbędzie się pierwsze spotkanie nowowybranej Rady Parafialnej. Zapraszam wszystkich wybranych. Pragnę serdecznie podziękować dotychczasowej Radzie Parafialnej za współpracę oraz zaangażowanie w minionej kadencji.
 6. Dziękuję kolejnym rodzinom P. Bogusz, Bogusz, Forczek za troskę o kościół, przygotowanie pięknej dekoracji niepodległościowej i wystrój kwiatami. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Szczepanik, Kurzawa, Mucha.
 7. Ofiarę na schody złożyli Barbara Janusz Turek. Bóg zapłać za hojność.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.
 10. Ogłoszenie Sołtysa Stanisława Bulanda – Sołtys informuje, że czwartą ratę podatku będzie pobierał w dniu 15 listopada br.(wtorek) od godz. 13 00 do godz. 14 00 w Domu Kultury w Jankowej.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł + Mieczysław Ligęza, lat 86. Msza Św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek o godz. 13 30, o godz. 13 00 różaniec w intencji zmarłego. Dobry Jezu…
KZ.