OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.12.2022

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
 2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Św. Barbary, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
 3. W dniu dzisiejszym przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami składanymi do puszki wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 7 00 w poniedziałek, wtorek i sobotę, a w środę i piątek o godz. 16 00.
 5. We wtorek, 6 grudnia, wspominamy Świętego Mikołaja, biskupa Miry. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Oprócz prezentów niech  nie zabraknie także daru naszej modlitwy w intencji obdarowanych, przez wstawiennictwo tego Świętego Biskupa.
 6. Środa, 7 grudnia wspominamy św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, gorliwy duszpasterz i uczony teolog – patron pszczelarzy.
 7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu Msze Św. o godz. 7 00 i 16 00.
 8. Dzisiaj po Mszy Św. nastąpi poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu oraz w tygodniu. Niech to będzie podziękowanie dla Pana organisty za trud i poświęcony czas. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu.
 9. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Kurzawa Joanna, Kurzawa Iwona.
 10. Zespół Misyjny „Wschód”, działający przy WSD Redemptorystów w Tuchowie, jest Zespołem prowadzącym działalność misyjną w parafiach katolickich na terenie państw Europy Wschodniej, która przejawia się m.in. w organizowaniu i prowadzeniu rekolekcji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zespół prosi o wsparcie dzieła ewangelizacyjnego, jakie prowadzi. Można to uczynić poprzez zakup artykułów szkolnych: zeszytów, długopisów, ołówków, gumek, flamastrów, pasteli, plecaków, kredek, różnego rodzaju bloków, plecaków i innych artykułów przydatnych dla dzieci i młodzieży w szkole. Artykuły te można składać w zakrystii/salce parafialnej. Zapraszamy każdego kto może do włączenia się w tę bardzo konkretna akcję wsparcia dzieci i młodzieży z krajów wschodnich, a zwłaszcza z Ukrainy.  Zbieramy również żywność (z dłuższą datą ważności), środki chemiczne i ubrania dla Ukraińców, którzy ucierpieli na skutek toczącej się wojny.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci. W Gościu Niedzielnym z ubiegłego tygodnia do nabycia kalendarz ścienny.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 13. Informacja od Św. Mikołaja – w najbliższy wtorek przyjadę do wspaniałych dzieci w Jankowej. Spotkanie ze św. Mikołajem odbędzie się o godz. 11 30 w Szkole Podstawowej w Jankowej. Na spotkanie zapraszam dzieci szkolne jak również maluszki, nie chodzące jeszcze do szkoły. Do zobaczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.