OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.12.2022

 1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze.
 2. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w tym dniu składamy ofiary na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu JPII i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Gorąco polecam tę zbiórkę ofiarności Parafian.
 3. We wtorek, środę, czwartek i piątek Msze Św. o godz. 17 00.
 4. We wtorek 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. W tym dniu poświęcenie wina.
 5. W środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia.
 6. W piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.
 7. W sobotę o godzinie 15 00 zapraszam na Mszę Św. dziękczynną i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 9. Dziękuję rodzinom za sprzątanie, odśnieżanie i dekorację kościoła: Kwarciński, Bulanda, Zych – Ojczyk, Kwarciński, Bogusz. Pragnę podziękować Panu leśniczemu Stanisławowi Kurzeja za przekazanie choinek do kościoła. Panom Mateuszowi i Maksymilianowi Wąs, Krzysztofowi i Łukaszowi Nowak za ścięcie i przewiezienie do kościoła. Serdeczne podziękowania dla Pani Tereni Babicz za wykonanie szopki. W przyszłym tygodniu proszę rodziny: Sienkiewicz, Słowik.
 10. Ofiarę na remont złożyli Państwo Iwona i Bogdan Kwarcińscy. Bóg zapłać za hojność.
 11. W poniedziałek po Mszy Św. o godz. 11 00 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. W najbliższy wtorek zawitają do nas kolędnicy misyjni z opiekunem, przyjmijmy ich z radością i wdzięcznością – złożone ofiary przeznaczone będą na misje.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci.
 13. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Program kolędy jest następujący: w środę 28.12.2022 godz. 9 00 Sikornik i Rzeki: Abram, Sarkowicz,  Migacz, Król, Nowak, Kruczek, Szczepanek, Tarasek, Ślipek – Wąs, Hankus, Wąs, Górkowski, Górkowski, Głąb – Ciwiński, Lach, Jurek, Gajewski, Wojtaczka, Piszczek, Semla, Woźniczko, Nosal; w czwartek 29.12.2022 godz. 9 00 Zagórze: Wojtaczka, Semla, Szwarga, Nosal, Nosal, Semla, Cyrnek, Wojtaczka, Gunia, Łatka, Mituś, Kania, Semla, Semla, Mól, Mól, Myśliwiec, Mika, Semla,  Kasprzyk, Mucha, Bulanda; w piątek 30.12.2022 godz. 9 00 Zagórze: Walawski, Głąb, Leśniak, Gryzło, Rosiek, Szczepanek, Dębosz, Nowak, Szczepanek, Myśliwiec, Król, Rosiek, Rosiek, Szczepanek, Szczepanek, Szczepanek;
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 15. W dniu 28.12 br. do wieczności Bóg powołał + Jana Bulanda, lat 94.  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 31.12.2022r. (sobota) o godz. 11 00, o godz. 10 30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłego. Dobry Jezu…
KZ.