OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.01.2023

 

 1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.
 3. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!
 4. Msze Św. w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7 00, w środę, czwartek o godz. 17 00.
 5. W poniedziałek 2 stycznia – wspominamy, św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Najzanzu.
 6. W liturgii Kościoła ciągle przeżywamy tajemnice okresu Narodzenia Pańskiego. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.
 7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą Św.
 8. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. W uroczystość Objawienia Pańskiego składka przeznaczona jest na misje. Porządek Mszy Św. będzie niedzielny. W tym dniu przed każdą Mszą Św. grupa młodzieżowa będzie rozprowadzać kadzidełka do poświęcenia. Za każdą ofiarę już dzisiaj z całego serca dziękują.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 10. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. Serdecznie dziękuję rodzinie Słowik za przekazanie do kościoła odkurzacza przemysłowego. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Skraba, Kruczek.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci.
 12. Za miesiąc grudzień składka inwestycyjna wyniosła 5 145,00 zł. Na konto parafialne wpłaciło dwie rodziny łączną kwotę 180,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone składki. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy w minionym roku byli odpowiedzialni za zbiórkę z danego rejonu parafii. Stan konta parafialnego na koniec roku wyniósł 35 041, 48 zł. Opłatki wigilijne w parafii przyjęło 143 rodziny.
 13. Podziękowania kieruję do Państwa Stanisława i Eweliny Kasprzyk za złożoną ofiarę dla obsługi kościelnej. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Pragnę podziękować opiekunom grup oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kolędników misyjnych w naszej parafii – Pani Alicji Rodak, Agnieszce Nosal, Annie Nosal, Wiolettcie Szarata, Kindze Nowak, Sabinie Rosiek, Anecie Myśliwiec, Annie Chorąży, Barbarze Szczepanek, Panu Janowi Mól.
 15. W przyszłą niedzielę 8 stycznia o godz. 10 30 w naszym kościele odbędzie się koncert świąteczno – noworoczny w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wysłuchania kolęd i pastorałek znanego w Polsce i za granicą Zespołu Regionalnego.
 16. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 17. Komunikat Ks. biskupa Andrzeja Jeża w związku ze śmiercią papieża seniora Benedykta XVI.
 18. W ostatnim tygodniu do wieczności pożegnaliśmy + Jana Bulanda, lat 94. Dobry Jezu…
 19. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z błogosławieństwem Bożym. Porządek kolędy jest następujący:

Poniedziałek 02.01.2023r. godz. 14 00 Semla, Gniadek, Gniadek, Tarasek, Król, Jachowicz, Jachowicz,  Langer, Jamróz, Jamróz, Gryzło, Radzik, Abram, Król, Bielat;

Wtorek 03.01.2023r. godz. 14 00 Stachura, Szczepanek, Szczepanek, Ligęza – Michalik, Garbowski, Stadnicki, Szura, Pieżga, Fyda, Gryzło, Skraba, Słowik, Kruczek, Górski, Gryzło, Gryzło, Gryzło;

Środa 04.01.2023r. godz. 14 00 Kurzawa, Kurzawa, Kurzawa, Ślipek, Szarata, Apriasz, Nowak, Apriasz, Smoszna;

Czwartek 05.01.2023r. godz. 14 00 Kiełbasa, Gut, Łaskawski, Kruczek, Krok, Kruczek, Antosz, Chorąży, Chorąży, Abram, Falisz, Gucfa, Mituś;

Piątek 06.01.2023r. godz. 12 30 Wąs, Wąs, Turek, Kwarciński, Bulanda, Sienkiewicz, Zych – Ojczyk, Bogusz, Kwarciński, Kwarciński, Kwarciński,  Wojtaczka, Semla, Olchawski – Kojder, Wojtaczka, Wojtaczka;

Sobota 07.01.2023r. godz. 9 00 Piekarz, Grybel, Oratowski, Rodak, Myśliwiec, Kurzawa, Kurzawa, Mucha, Wojtaczka – Piszczek, Szczepanik, Bogusz, Bogusz, Forczek –Tubek, Ćwikła, Tarasek, Nosal, Radzik, Forczek, Stachura, Nowak – Głąb, Stachura, Nowak, Semla- Majerz, Święs, Abram;

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.