OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.01.2023

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 stycznia 2023

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących.
 2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.
 3. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, 24 stycznia św. Franciszka Salezego – wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 5. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Podobnie jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór.
 6. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele będziemy obchodzili Dzień Islamu.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 8. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, odśnieżanie i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania i troskę o kościół proszę rodziny: Wojtaczka, Wojtaczka.
 9. Ofiarę na schody, inwestycje złożyli: Dorota i Piotr Pawlak, rodzina Olchawskich i Kojder. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli.
KZ.