OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.01.2023

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 stycznia 2023

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi  modlitwami i ofiarami!
 2. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspominamy: św. Jana Bosko założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek piątek i w sobotę Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Św. w naszej parafii o godz. 7 30 i o godz. 17 00. Po wieczornej Mszy Św. zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
 5. Z inicjatywy papieża Św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Składka na zakony klauzurowe w diecezji.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
 7. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę , czwartek i piątek od godz. 16 15.
 8. W piątek błogosławieństwo świec i gardła, owoców ku czci Św. Błażeja, a w najbliższą niedzielę błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci Św. Agaty.
 9. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania, pomoc przy złożeniu dekoracji i troskę o kościół proszę rodziny: Turek, Wąs, Wąs, Hankus, Wąs.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
KZ.