OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.03.2023

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 marca 2023

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 17 00 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 14 30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam dzieci, młodzież, kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich parafian.
  2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar.
  3. Przez cały Wielki Post podejmujmy wielkopostną akcję trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby.
  4. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00.
  5. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  6. We wtorek o godz. 15 00 w kościele zostanie odprawiona Msza Św. za + Józefa Pyrka, koncelebrowana przez kolegów z roku + ks. Józefa. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa we Mszy Św.
  7. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wieczorną Eucharystię o godz. 17 00. Nazywamy Ją Ratunkiem ginących grzeszników, prośmy zatem, aby Matka Niebieska wspierała nas na drogach wielkopostnego nawrócenia.
  8. Przypadająca w przyszłą niedzielę Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, zostaje przeniesiona na poniedziałek 20 marca.
  9. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Piszczek, Wojtaczka.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10,00 zł.
  11. Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z publikacjami dotyczącymi dotyczącymi Metropolity Krakowskiego Kard. Karola Wojtyła.
  12. Ogłoszenie Sołtysa Pana Stanisława Bulanda – Sołtys informuje, że pierwszą ratę za odpady komunalne i podatek będzie pobierał w dniu 13 marca br.(poniedziałek) od godz. 13 00 do godz. 16 00 w Domu Kultury w Jankowej.
  13. W ostatnim tygodniu do wieczności pożegnaliśmy + Józefa Górkowskiego, lat 63. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…