OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.06.2023

11  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 czerwca 2023

 1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wynagradzajmy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Witam w naszej parafii jeszcze raz bardzo serdecznie Ks. prof. dr hab. Marka Stokłosę, Prorektora do spraw nauki i kontaktów międzynarodowych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Bóg zapłać za przyjęcie zaproszenia i wspólną modlitwę.
 2. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę, piątek i sobotę o godz. 18 00.
 3. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Dzień Uchodźcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach. Msza Św. o godz. 16 00 na zakończenie roku szkolnego dla klasy VIII Szkoły Podstawowej.
 4. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18 00. W tym dniu wspominamy św. Alojzego Gonzagę – zakonnika, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.
 5. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 6. Również w piątek zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Msza Św. w kościele o godz. 8 00. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 8 00. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
 7. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w piątek Mszą Św. wigilijną o godz. 18 00. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w naszym kościele Msze Św. o godz. 18 00.
 8. W najbliższą niedzielę, 25 czerwca, w naszej parafii będziemy gościć Redemptorystów z Tuchowa: o. dr Macieja Sadowskiego, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów, który wygłosi w tym dniu homilie oraz braci kleryków. Po Mszach Św. bracia klerycy będą rozprowadzać książeczki „Nowenna do Najsłodszego Serca Jezusowego” św. Alfonsa Marii Liguoriego, propagując kult Najświętszego Serca Bożego oraz seminaryjny biuletyn „Rodzina Odkupiciela”. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Redemptorystów w Tuchowie.
 9. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie, troskę i wystrój świątyni kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Abram Grażyna, Kruczek Urszula.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
 11. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej Wacława Ligęza – Burmistrz informuje, że w dniu 29 czerwca br. (czwartek) w godz. od 7 00 do 16 00 na placu przed byłą Remizą OSP w Jankowej odbędzie się zbiórka odpadów wielkobarytowych.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.