OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.06.2023

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 czerwca 2023

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. Dzisiaj w naszej parafii witamy Redemptorystów z Tuchowa: O. dr Macieja Sadowskiego, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów, oraz braci kleryków Huberta i Jakuba. Po Mszach Św. bracia klerycy będą rozprowadzać książeczki „Nowenna do Najsłodszego Serca Jezusowego” św. Alfonsa Marii Liguoriego, propagując kult Najświętszego Serca Bożego oraz seminaryjny biuletyn „Rodzina Odkupiciela”. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Redemptorystów w Tuchowie.
 3. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00.
 4. W środę wspominamy – św. Ireneusza, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik. Również w środę naszą codzienność, powierzać będziemy Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nowenny.
 5. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Św. o godz. 7 30 i 18 00. Złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.   Św. Piotr i Św. Paweł patronują parafii  Siedliska  –  suma odpustowa o godz. 11 00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza Św. o godz. 7 00.
 7. W tym dniu rozpoczyna się Odpust Tuchowski na który serdecznie zaprasza nasz rodak O. Redemptorysta Grzegorz Gut, który został Proboszczem w Tuchowskim Sanktuarium. Polecajmy jego posługę szczególnej opiece Matki Najświętszej. Szczegółowy program znajduje się w gablocie.
 8. W najbliższy piątek pragnę odwiedzić chorych i staruszków naszej parafii. Proszę zgłosić ich w zakrystii.
 9. W naszej parafii mamy nowego kolejnego Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Św., którym został po wcześniejszym kursie przygotowawczym Pan Adam Król. Dziękujmy Bogu za dar szafarzy Komunii Św. i życzymy gorliwości w wypełnianiu tak ważnej dla naszej parafii posługi.
 10. W najbliższą środę po Mszy Św. odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na które bardzo serdecznie zapraszam.
 11. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie odpustu i jego oprawę. Dziękuję ks. Markowi za wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie Sumie odpustowej. Dziękuję wszystkim obecnym kapłanom. Dziękuję Paniom i Panom czytającym i śpiewającym. Dziękuję Panu organiście oraz liturgicznej służbie ołtarza. Szczególne podziękowanie kieruję do Pań niosących feretrony i panów niosących chorągwie, Druhom strażakom, mediom, rodzinom sprzątającym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, Pani Ewie i całej obsłudze kuchni. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
 12. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Msze św. z Tarnowa oraz w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00, a także przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone tak jak w latach ubiegłych, w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00 zł. Każde dziecko z rodziny w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75,00 zł resztę dopłaca Caritas.
 13. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie, troskę i wystrój świątyni w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania zapraszam rodziny: Kruczek, Gucfa, Mituś.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.