OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.10.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.10.2023

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA  29 października 2023

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą.
 2. W poniedziałek przed południem odwiedziny chorych i staruszków – proszę zgłosić ich w zakrystii. Spowiedź dla wszystkich w kościele od godz. 15 00 do 16 30 z krótką przerwą. W kaplicy spowiedź od godz. 16 15.
 3. W poniedziałek i wtorek Msza Św. i różaniec o godz. 16 00. Na ostatni różaniec we wtorek zapraszam dzieci przebrane za świętych. Pragnę podziękować wszystkim dzieciom oraz rodzicom za udział w nabożeństwach różańcowych.
 4. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to wolny dzień od pracy, tym bardziej mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W naszym kościele Msze Św. będą sprawowane o godz. 7 30 i 9 30. Msza Św. na naszym parafialnym cmentarzu, a po niej procesja o godz. 14 00. W tym dniu na cmentarzu zbiórka do puszek. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Św. o godzinie: 7 00 i 8 00, które będą poprzedzone wypominkami i różańcem za zmarłych. Na cmentarzu wypominki o godz. 14 30, a po nich Msza Św. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
 6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, i zakonne. Do uczestnictwa zapraszam kandydatów do bierzmowania. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Św. o godz.7 00. Na cmentarzu w piątek i w sobotę Msza Św. o godz. 15 00 poprzedzona wypominkami o godz. 14 30.
 7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Karola Boromeusza – biskupa.
 8. W przyszłą niedzielę Msze Św. w kościele o 7 30, 9 30 i na cmentarzu o godz. 14 00 poprzedzone wypominkami.
 9. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania kościoła i kaplicy na cmentarzu zapraszam rodziny: Forczek, Abram.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze ścienne z wieńcami dożynkowymi.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.