OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.11.2023

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 listopada 2023

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszek. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
  2. W naszej parafii witamy Pana Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzę oraz Druhów Strażaków z wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Bobowa.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, – św. Rafała Kalinowskiego – miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem; we wtorek wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny – gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę; w środę, wspominamy św. Cecylię – patronka muzyki kościelnej; w piątek, 24 listopada – św. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy – męczennicy wietnamscy.
  4. Msze Św. w tym tygodniu w poniedziałek i w sobotę rano o godz. 7 00, we wtorek poza parafią, a w środę czwartek i piątek o godz. 16 00. W środę i piątek o godz. 15 30 Różaniec wraz z wypominkami. W środę, w liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy polecać będziemy wszystkich którzy swym śpiewem czy grą na instrumentach uwielbiają Boga.
  5. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Nowak, Kwarciński.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze ścienne z wieńcami dożynkowymi.
  7. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem. Jest to także święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  8. W najbliższą niedzielę po Mszach Św. będzie możliwość nabyć ciasto, które przygotują mamy dziewcząt z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Ofiary zostaną przeznaczone na ich potrzeby.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.