OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.11.2023

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2023

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatnia niedzielę roku kościelnego. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje?
  2. Dzisiaj, po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiejsza uroczystość w naszej diecezji jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru naszej wiary.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i czwartek o godz. 16 00, a w piątek o godz. 7 00 i 16 00. W środę i czwartek o godz. 15 30 różaniec wraz z wypominkami. W środę,  podczas Nowenny złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Tej, która jest naszą ucieczką, pomocą w uciskach i smutkach!
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem w naszym kościele w środę, czwartek i piątek od godz. 15 00. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości i Pośredniczką.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła i kaplicy. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Witusik, Myśliwiec – Furtak.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego (dodatek kalendarz), Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze ścienne.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. Komunikat Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża z okazji zakończenia V Synodu Diecezji Tarnowskiej.