OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.12.2023

3 NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete 17 grudnia 2023

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed Mszą Św.
  2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz.17 00, które są poprzedzone wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W najbliższy wtorek w naszej parafii odbędzie się spowiedź przed świętami. Początek spowiedzi o godz. 14 30 i trwać będzie do godz. 17 00, z krótką przerwą. W kaplicy spowiedź od godz. 16 15.
  4. W czwartek od godz. 9 00 pragnę odwiedzić chorych i staruszków. Proszę zgłosić ich w zakrystii.
  5. Do świąt Bożego Narodzenia pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych. Postarajmy się o jak najlepsze przygotowanie do radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  6. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia, ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem, złożeniem serdecznych życzeń i wspólnym rodzinnym kolędowaniem.
  7. O północy zapraszamy na Pasterkę. Podczas tej Mszy Św. wspominamy pasterzy którzy jako pierwsi oddali pokłon nowo narodzonemu Zbawicielowi. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  8. W dzień Bożego Narodzenia Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła i kaplicy. Swoje podziękowanie kieruję do wszystkich zaangażowanych w budowanie szopki i wystrój kościoła, a w szczególności Pani Tereni Babicz. W tym tygodniu do sprzątania kościoła, wystroju świątyni zapraszam rodziny: Stachura, Stachura, Forczek, Radzik.
  11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.
  12. Ogłoszenie Pana Sołtysa Stanisława Bulanda – Sołtys informuje, że worki na odpady komunalne będą wydawane w dniach 18-19 grudnia (poniedziałek, wtorek) od godziny 13 30 do 16 30 w Domu Kultury w Jankowej. Pan Sołtys prosi o odbiór w wyznaczonym terminie.