OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.12.2023

24 XII 2023

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
  2. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać Kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Może nawet ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy o północy do naszej świątyni na Pasterkę. Serdecznie zapraszam. Na Pasterce składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  3. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie we wtorek w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika – tradycyjnie w tym dniu poświęcenie owsa. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte w środę, czwartek i piątek o godz. 18 00, w sobotę o godz. 14 00 Msza Św. ślubna, a o godz. 15 00 Msza Św. Chrzcielna.
  5. W środę, 27 grudnia, we wspomnienie Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny z Nazaretu. W naszej diecezji jest to dzień jubileuszy małżeńskich, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 15 00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W przyszłą niedzielę Mszy Św. w kaplicy nie będzie.
  7. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd.
  8. W najbliższy piątek w oktawie świąt Bożego Narodzenia ordynariusz naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie.
  9. Pragnę serdecznie podziękować dzieciom z lampionami i rodzicom za udział w tegorocznych Roratach.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego z płytą, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  11. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie, wystrój świąteczny i odśnieżanie kościoła i kaplicy; rodzinom Stachura, Stachura, Forczek, Radzik. Bóg zapłać. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Nosal, Ćwikła.
  12. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”