OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.12.2023

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA               31 grudnia 2023

1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz. 15 00. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum lauda mus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.
  4. W tym tygodniu Msze Św. we wtorek, piątek rano o godz. 7 00, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18 00.
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, 2 stycznia – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu.
  6. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspólna modlitwa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
  7. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Św. według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W tym dniu przed każdą Mszą Św. Dziewczęca Służba Maryjna będzie rozprowadzać kadzidełka do poświęcenia. Za każdą ofiarę już dzisiaj z całego serca dziękują. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.
  8. Pragnę podziękować opiekunom grup oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kolędników misyjnych w naszej parafii. Dziękuję również za przyjęcie kolędników i złożone ofiary. Podziękowania kieruję także do Strażaków za ścinkę drzew przy plebani – Robert Mateusz Wąs, Bogdan Grzegorz Jachowicz, Jakub Nosal, Krystian Bogusz.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła i kaplicy, nowożeńcom za wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Smoszna, Nowak.
  11. Składka inwestycyjna za miesiąc grudzień wyniosła 5 065,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii. Dziękuję.
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego czasu Narodzenia Pańskiego oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.
  13. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy + Genowefa Rosiek, lat 93. Dobry Jezu…
  14. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami, Drodzy Parafianie i Goście, pragniemy się modlić, pragniemy zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Porządek odwiedzin kolędowych jest następujący:

Piątek 29.12.2023r. godz. 9 00 Rodziny: Apriasz, Połeć, Wilczyński, Witek, Garduła, Woziwoda, Semla, Niepsuj, Myśliwiec, Ziętek, Urbanek, Libront, Olszanecki, Ćwikła, Łatka, Szczepanek, Piękoś, Mól, Urbanek, Rodak, Rodak,  Łatka, Forczek – Rudolphi, Orłowski;

Poniedziałek 01.01.2024r. godz. 13 00 Rodziny: Abram, Sarkowicz, Migacz, Król, Kruczek, Nowak, Szczepanek, Tarasek, Wąs, Ślipek, Hankus, Wąs, Górkowski, Górkowski;

Wtorek 02.01.2024r. godz. 14 00 Rodziny: Wojtaczka, Semla, Szwarga, Nosal, Nosal, Semla, Cyrnek, Bulanda, Kania, Semla, Semla, Mól, Mól, Myśliwiec, Mika, Semla,  Kasprzyk, Mucha;

Środa 03.01.2024r. godz. godz. 14 00 Rodziny: Wojtaczka, Gunia, Mituś, Głąb – Ciwiński, Lach, Jurek, Gajewski, Wojtaczka, Piszczek, Semla, Woźniczko, Nosal – Smołkowski;

Czwartek 04.01.2024r. godz. 14 00 Rodziny: Walawski, Głąb, Leśniak, Gryzło, Rosiek, Szczepanek, Dębosz, Nowak, Szczepanek, Myśliwiec, Król, Rosiek, Rosiek, Sienkiewicz, Szczepanek, Szczepanek, Szczepanek, Nowak;

Piątek 05.01.2024r. Rodziny: Bogusz, Bogusz;

Sobota 06.01.2024r. godz. 13 00 Rodziny: Wąs, Wąs, Turek, Kwarciński, Bulanda, Zych – Ojczyk, Bogusz, Kwarciński, Kwarciński, Kwarciński,  Wojtaczka, Semla, Olchawski – Kojder, Wojtaczka, Wojtaczka;

Niedziela 07.01.2024r. godz. 13 00 Rodziny: Herchel – Warzecha, Semla, Kmak, Tokarz, Szura, Budzyń, Wilga, Stański, Forczek, Wojtaczka, Dulęba, Łaś, Budzyń, Kmak, Ćwikła, Pawlak, Zaucha, Skrzypek;

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”