OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.01.2024

CHRZEST PAŃSKI         7 stycznia 2024

1. Dzisiejsze święto Epifanii Boga, to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.
  2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  3. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W przyszłą niedzielę 14 stycznia o godz. 10 30 w naszym kościele odbędzie się koncert świąteczno – noworoczny w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Lipniczanie” i „Mali Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wysłuchania kolęd i pastorałek znanego w Polsce i za granicą Zespołu Regionalnego. Zapraszam do licznego udziału wszystkich parafian na godz. 10 30.
  6. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miejskim w Bobowej zaprasza do honorowego oddawania krwi podczas akcji, która odbędzie się 14 stycznia br.(niedziela) w godzinach od 9 00 do 12 30 w Sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie, odśnieżanie kościoła i kaplicy, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Apriasz, Apriasz.
  9. Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.
  10. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:
  11. Poniedziałek 08.01.2024r. godz. 14 00 Rodziny: Semla, Gniadek, Gniadek, Tarasek, Król, Jachowicz, Jachowicz,  Langer, Jamróz, Jamróz, Gryzło, Radzik, Abram, Król, Bielat, Piekarz – Szafrański, Rodak – Pęksa, Oratowski;
  12. Wtorek 09.01.2024r. godz. 14 00 Rodziny: Stachura, Szczepanek, Szczepanek, Ligęza – Michalik, Garbowski, Stadnicki, Szura, Pieżga, Fyda, Gryzło, Górski, Skraba, Słowik, Kruczek, Gryzło, Gryzło, Gryzło – Gucwa;
  13. Środa 10.01.2024r. godz. godz. 14 00 Rodziny: Apriasz, Apriasz, Szarata, Nowak, Smoszna, Ślipek, Mucha, Wojtaczka – Piszczek, Kurzawa, Kurzawa, Kurzawa;
  14. Czwartek 11.01.2024r. godz. 14 00 Rodziny: Mituś, Gucfa, Falisz – Stępień, Chorąży Abram, Chorąży, Antosz, Kruczek, Krok – Kruczek, Łaskawski, Gut, Kiełbasa;
  15.  Piątek 12.01.2024r. godz. 14 00 Rodziny: Zięba, Gąsior, Dulęba, Rudolphi, Rudolphi, Forczek, Ligęza – Lichoń;
  16. Niedziela 14.01.2024r. godz. 13 00 Rodziny: Forczek – Rąpała, Forczek, Mika, Ulańczyk, Wąsik, Michalik, Forczek, Beduch, Kwarciński, Witusik, Myśliwiec, Nowak, Nowak;

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”