OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.01.2024

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 stycznia 2024

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.
  2. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 10 30 w naszym kościele odbędzie się koncert świąteczno – noworoczny w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Lipniczanie” i „Mali Lipniczanie”. Będzie możliwość nabyć najnowszą płytę z kolędami tegoż Zespołu.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę, 17 stycznia – św. Antoniego Pustelnika, w piątek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 16 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.
  6. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana w różnych miejscach naszej diecezji.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie, odśnieżanie kościoła i kaplicy, oraz złożoną ofiarę zamiast kwiatów. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Szarata, Szczepanik.
  9. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.
  10. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy śp. + Jolantę Tokarz, lat 59. Dobry Jezu…
  11. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:

Poniedziałek 15.01.2024r. godz. 14 00 Rodziny: Abram, Święs, Semla – Majerz, Nowak, Nowak – Głąb, Stachura, Stachura, Forczek, Radzik, Nosal, Tarasek, Ćwikła, Forczek – Tubek, Szczepanik, Myśliwiec, Kurzawa, Kurzawa;

Wtorek 16.01.2024r. godz. 14 00 Rodziny: Stachura, Nowak – Pałys, Forczek, Szambelan, Król, Ćwikła, Babicz, Nosal, Zięba, Stachura, Bulanda, Kipiel, Podobiński, Abram, Pawlak, Pawlak, Pawlak, Olszanecki, Tarasek;

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”