OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.02.2024

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    11 lutego 2024

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Św., podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy w IV niedzielę Wielkiego Postu.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Program na kolejne dni jest następujący.

W poniedziałek na adorację zapraszam:

15 00 – Dzieci młodsze i starsze, młodzież,

15 30 – Mieszkańcy: prawa strona drogi od P. Kwarcińskich z Podworca do P. Forczek k. Cegielni;

16 00 – Mieszkańcy: lewa strona drogi od P. Bulanda do P. Abram k.mostu;

16 30 – Mieszkańcy: Sikornik, Rzeki, Za Lasem, Równie, Zagórze, Koło Lasu w kierunku kościoła, Koło Dworu, Wilkówka, Działki, kandydaci do bierzmowania;

17 00 – Msza Św.

We wtorek na adorację zapraszam:

15 00 – Dzieci młodsze i starsze, młodzież

15 30 – Adoracja dla mężczyzn, kandydaci do bierzmowania

16 00 – Adoracja dla niewiast

16 30 – Róże Matek i Ojców, Liturgiczna Służba Ołtarza, Równie

17 00 – Msza Św.

1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7 30 i o 17 00.  Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz  zaangażowania się w ten święty czas. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę – św. Cyryla i Metodego, Apostołowie Słowian. Również w środę, 14 lutego – św. Walentego, patrona zakochanych.
  4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: tj. w Drodze Krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 17 00 i w niedzielę o godz. 14 00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz.14 30, a później Msza Św. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie. Przez okres Wielkiego Postu w kościele Mszy Św. o godz. 11 00 nie będzie.
  5. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Kurzawa, Kurzawa.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
  8. Ogłoszenie Sołtysa Pana Stanisława Bulanda – Sołtys Sołectwa Jankowa zaprasza mieszkańców na zebranie, które odbędzie się 18 lutego br. (niedziela) o godz. 12 00 w Domu Kultury w Jankowej. W przypadku braku wymaganej frekwencji tj. co najmniej 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania drugi termin ustala się na godz. 12 30. Tematem zebrania będzie: informacja Burmistrza na temat realizacji zadań inwestycyjnych na terenie sołectwa Jankowa oraz w Gminie Bobowa w 2023r. oraz planów inwestycyjnych, podsumowanie kadencji, sprawy bieżące, wolne wnioski.
  9. Komunikat Policji.
  10. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy śp. + Zbigniewa Mucha, lat 90. Dobry Jezu…

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”