OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.03.2024

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 14 00 Droga Krzyżowa, a o godz. 14 30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17 00.
  3. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę które poprowadzi Ks. Paweł, Sercanin ze Słomnik. Program rekolekcji  znajdziemy w gablotce parafialnej oraz na stronie parafialnej.
  4. Przypominamy również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!
  6. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji Caritasu, są do nabycia paschaliki w cenie 10,00 zł – dochód z ich sprzedaży zasili diecezjalny Caritas.
  7. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Droga Krzyżowa.
  8. W poniedziałek, 4 marca wspominamy św. Kazimierza królewicza.
  9. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.
  10. Składka inwestycyjna za miesiąc luty wyniosła 10 520,00 zł, na ogrzewanie zebrano kwotę 3 945,00. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, także tym którzy wpłacają bezpośrednio na konto bankowe. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii. Dziękuję.
  11. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Kwarciński, Bulanda – rozpoczynamy nową kolejkę.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  13. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.
  14. Protokół z zebrania Rady Parafialnej.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

JANKOWA 10 – 13 MARZEC 2024

Bóg jest miłością”

7 00 Godzinki o Męce Pańskiej

7 30 – MSZA ŚWIĘTA – nauka dla wszystkich

9 30 – MSZA ŚWIĘTA (KAPLICA) – nauka dla wszystkich

11 00 – MSZA ŚWIĘTA nauka dla wszystkich

15 00 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym

19 00 – Droga Krzyżowa PROCESJA NA CMENTARZ z lampionami

Modlitwa za zmarłych (zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną i studiującą)

9 00 MSZA ŚWIĘTA – nauka dla wszystkich

11 00 – nauka dla dzieci

18 00 MSZA ŚWIĘTA – nauka dla wszystkich

20 00 – Droga Krzyżowa w kościele dla wszystkich, szczególnie młodzież

8 30 ODWIEDZINY CHORYCH

10 30 – SPOWIEDŹ DLA CHORYCH, STARUSZKÓW i DZIECI

11 00 MSZA ŚWIĘTA dla dzieci i osób starszych

Dla osób chorych i w podeszłym wieku Sakrament Namaszczenia

18 00 – MSZA ŚWIĘTA z nauką ogólną

SPOWIEDŹ DLA WSZYSTKICH

15 00 do 16 30 i 17 00 do 18 00

SPOWIEDŹ W KAPLICY od 17 00 – 17 30

Po spowiedzi zapraszamy na Mszę Św. do kościoła parafialnego

ŚRODAZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

8 00 MSZA ŚWIĘTA z nauką ogólną. Zakończenie rekolekcji dla dzieci.

18 00 – MSZA ŚWIĘTA z nauką ogólną. Zakończenie rekolekcji dla wszystkich.

Ofiarowanie Rodzin Matce Bożej – BŁOGOSŁAWIEŃSTWO