OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.03.2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE – RADUJ SIĘ, JEROZOLIMO

10 marca 2024

1. W naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne. Pragnę serdecznie przywitać rekolekcjonistę ks. Pawła Kroka ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Polecajmy naszym modlitwom księdza rekolekcjonistę prosząc o światło Ducha Świętego, umocnienie i siłę słowa.
  2. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są (rozpoczynające się dzisiaj) wielkopostne rekolekcje. Program rekolekcji znajdziemy na stronie internetowej parafii, oraz rozwieszonych plakatach.
  3. W najbliższy wtorek od godz. 8 30 odwiedzimy chorych, staruszków w naszej parafii. Bardzo proszę o zgłoszenie w zakrystii. O godz. 10 30 spowiedź w kościele dla chorych, staruszków i dzieci. O godz. 11 00 Msza Św. dla chorych, staruszków i dzieci. Dla osób chorych i w podeszłym wieku Sakrament Namaszczenia. Bardzo proszę osobom starszym dać możliwość skorzystania z tych sakramentów.
  4. W najbliższą środę przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na nowennie powierzając jego osobę opiece Matki Najświętszej.
  5. W czwartek i sobotę Msza Św. rano o godz. 7 00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17 30, a po niej Msza Św.
  6. W przyszłą niedzielę Msze Św. o godz. 7 30, w kaplicy o godz. 9 30. W kościele godz. 14 00 Droga Krzyżowa, a o godz. 14 30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św. Zapraszamy serdecznie do udziału w tych nabożeństwach.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół i prace na placu kościelnym, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Słowik, Kruczek.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy miłosierdziu Bożemu…
  10. Ogłoszenie Sołtysa Pana Stanisława Bulanda – Sołtys informuje, że pierwszą ratę za odpady komunalne i podatek będzie pobierał w dniu 14 marca br.(czwartek) od godz. 13 00 do 16 00 w Domu Kultury w Jankowej. Zapisy na sadzonki będą przyjmowane do 20 marca br.
  11. Apel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach o niewypalanie trwa i pozostałości roślinnych.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”