OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.03.2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania, zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. W naszej ojczyźnie podtrzymywany jest zwyczaj zasłaniania krzyży.
  2. Do świąt pozostało już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
  3. Dziś zapraszam wszystkich do kościoła na Drogę Krzyżową o 14 00, o godz. 14 30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Św. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17 30.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a we wtorek środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Droga Krzyżowa.
  5. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, wierności i zaufania. Jest Patronem Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną o godzinie 18 00. Zapraszam wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
  6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Sumą o godz. 11 00 ze szczególnym udziałem dzieci, odbędzie się procesja: MARSZ DLA JEZUSA. Przygotujmy zatem palmy  świadczące o  naszej wierze i przynależności do Chrystusa. W połączeniu ze szkołą organizujemy również konkurs na najpiękniejszą palmę, nie tą kupioną, ale wykonaną osobiście z pomocą najbliższych.  W najbliższą niedzielę Mszy Św. po Gorzkich Żalach nie będzie.
  7. W najbliższą sobotę w Korzennej o godz. 15 00 czterech ministrantów z naszej parafii z rąk arcybiskupa Juliusza Janusza przyjmie posługę lektora. Obejmijmy ich naszą modlitwą, aby pięknie czytając w kościele Boże Słowo służyli nam wszystkim.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół i prace na placu kościelnym, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Skraba, Kwarciński Józef,Kwarciński Stanisław Zofia, Agnieszka.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”