OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.04.2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY  21 kwietnia 2024

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciecha, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, w czwartek 25 kwietnia – św. Marka Ewangelistę.
  3. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Wyjątkowo we wtorek o godz. 16 00 zostanie odprawiona koncelebrowana Msza Św. za dusze śp. Ks. Józefa Pyrka przez Jego kolegów rokowych. Kazanie wygłosi Ojciec Redemptorysta Grzegorz Gut, uczeń Ks. Józefa, a obecnie Proboszcz Tuchowskiego Sanktuarium. Wyrazem wdzięczności za posługę w naszej parafii Ks. Kanonika niech będzie nasza obecność na tej Mszy Świętej – zapraszam dzieci, młodzież oraz wszystkich parafian.
  5. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania proszę rodziny: Kruczek, Nowak.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.
  9. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej Gmina Bobowa planuje przystąpić do programu pn. Wsparcie rozwoju magazynów energii, których zastosowanie zwiększy efektywność wykorzystania energii z odnawialnych źródeł energii. Dofinansowanie będzie możliwe na budowę, rozbudowę, zakup magazynów energii elektrycznej oraz magazynów ciepła. Właściciele budynków mieszkalnych jednorodzinnych proszeni są o wypełnienie ankiety i złożenie w sekretariacie Urzędu Miejskiego do 30 kwietnia. Formularze dostępne na stronie internetowej.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa