OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.04.2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY     28 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Katarzynę ze Sieny patronka Europy, w tym dniu obchodzimy również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; w środę, 1 maja św. Józefa patron i orędownik pracujących i poszukujących pracy; w czwartek, 2 maja św. Atanazego  biskupa i doktora Kościoła;  w sobotę 4 maja św. Floriana patron i orędownik strażaków oraz hutników. To także pierwsza sobota miesiąca. Na Mszy świętej  modlić się będziemy w intencji strażaków ich rodzin i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
  3. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
  4. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę i czwartek od godz. 17 30.
  5. W czwartek 2 maja przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi. W tym dniu w Bobowej odbędą się gminne obchody 223 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi oraz Gminne święto Strażaków. Obchody rozpocznie Msza Św. o godz. 15 00 w kościele parafialnym w Bobowej, a po niej przemarsz na Rynek, rozwinięcie flagi Rzeczpospolitej Polskiej, odegranie hymnu, złożenie kwiatów pod figurą św. Floriana oraz występ orkiestry dętej z Bobowej. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej.
  6. W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.  Msze Św. w tym dniu będą w porządku niedzielnym. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  7. Pragnę złożyć gratulacje Panu Marcinowi Wąs, który wolą mieszkańców Gminy Bobowa w ubiegłą niedzielę, został wybrany na  Burmistrza Bobowej. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Jemu i Nowej Radzie w podejmowaniu często niełatwych wyborów, a nasza modlitwa niech sprawia, aby dzięki ich decyzjom żyło się nam miło zdrowo i bezpiecznie, aby otoczenie naszej Małej Ojczyzny stawało się jeszcze piękniejsze.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania proszę rodziny: Wąs, Hankus.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa