OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.06.2024

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 czerwca 2024

1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wynagradzajmy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Witam w naszej parafii jeszcze raz bardzo serdecznie Ks. mgr lic. Grzegorza Ociepka Wikariusza Biskupiego do spraw stałej formacji duchowieństwa diecezji tarnowskiej. Bóg zapłać za przyjęcie zaproszenia i wspólną modlitwę. Pragnę również przywitać O. Redemptorystę Grzegorza Guta – Proboszcza i Kustosza Bazyliki w Tuchowie, wszystkich księży z dekanatu oraz Was Drodzy Goście i pielgrzymi. Bóg zapłać za przyjęcie zaproszenia i wspólną modlitwę.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę czwartek i piątek o godz. 18 00.
  5. W najbliższy wtorek w kościele o godz. 15 00 odbędzie się egzamin przed Bierzmowaniem, na który zapraszam młodzież klasy VII wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Barnabę – Apostoła; w czwartek św. Antoniego z Padwy; w piątek bł. Michała Kozala.
  7. W czwartek, 13 czerwca, po Mszy Św. o godz. 18 00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie podczas którego odmówimy Różaniec w procesji wokół kościoła.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie świątyni i placu kościelnego, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Semla, Nosal – Smołkowski.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. W najbliższą niedzielę 16 czerwca w Starym Sączu obchodzić będziemy 25 –lecie kanonizacji błogosławionej Kingi oraz Diecezjalne Święto Rodziny. Szczegóły na plakacie.
  11. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach Parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”