Rubinowy Jubileusz Kapłaństwa ks. Piotra Poślińskiego

Rubinowy Jubileusz Kapłaństwa ks. Piotra Poślińskiego

W minioną niedzielę 9 czerwca podczas uroczystości odpustowej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyły się rubinowe obchody jubileuszu kapłaństwa proboszcza Parafii w Jankowej księdza Piotra Poślińskiego. Został on mianowany do posługi w tejże parafii w sierpniu 2013 roku przez biskupa Andrzeja Jeża. Liturgiczne wprowadzenie na urząd proboszcza miało miejsce 13 sierpnia 2013 roku.

Podczas Mszy świętej życzenia w imieniu parafian księdzu jubilatowi złożył Burmistrz Bobowej Marcin Wąs, wyrażając uznanie oraz szczere podziękowania za codzienną, niestrudzoną służbę Bogu i ludziom oraz za dawanie swym życiem przykładu pobożności w głoszeniu Chrystusowego przesłania.

Sumie Odpustowej przewodniczył ks. Grzegorz Ociepka – Wikariusz Biskupi do spraw stałej formacji duchowieństwa diecezji tarnowskiej, a Mszę Świętą w intencji Jubilata odprawił nasz rodak O. Grzegorz Gut – Redemptorysta, proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie oraz kustosz Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

 

KZ.