Remont dachu nad schodami

Kolejna inwestycja, która diametralnie zmieniła wizerunek naszej świątyni. Mowa tutaj o dachu nad wejściem do kościoła.

W ramach remontu przebudowano dachy boczne, które obniżono, zlikwidowano okna i wykonano nową więźbę dachową. Ta część została pokryta starą blachą z rozbiórki istniejącego dachu. Blacha ta jest bardzo gruba i bezzasadne byłoby ją wymieniać na nową, zdecydowanie cieńszą. Wystarczy ją wyczyścić i pomalować, a to nastąpi już niebawem.

Bezpośrednio nad schodami wykonano nową więźbę i pokryto dach nową blachą. Całość uzupełniają nowe rynny, śniegołapy, ocieplenie ścian i elewacja. Wewnątrz kościoła wykonano nowy sufit nad schodami prowadzącymi na chór oraz nowe wyjście na dzwonnicę. Renowacji poddano również figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą ufundowała firma „Szczepanek”.

Prace budowlane wraz z materiałami wyniosły 102 296,00 złotych, w tym:

• blacha – 28 609,00 zł.
  • pustaki, krokwie, rynny, śniegołapy, pianki, kleje, śruby, styropian, płyty OSB, płyty karton gips – 13 687,00 zł.
  • robocizna – 60 000,00 zł.

Cała inwestycja została zrealizowana z comiesięcznych składek.

Wykonawcą przedsięwzięcia była firma „Szczepanek” z Jankowej.