Malowanie prezbiterium już ukończone

Aż się prosiło o odnowienie prezbiterium bo od ostatniego malowania kościoła minęło już ponad 20 lat i z daleka było widać znaczne zabrudzenia. Kościół jest wysoki więc dodatkowym kłopotem było ustawienie labiryntu rusztowań i praca na wysokości.
W ramach robót budowlanych wykonano:

• usuniecie starych powłok malarskich
  • usunięcie miejsc skażonych biologicznie
  • założenie narożników
  • szpachlowanie
  • szlifowanie
  • malowanie ścian i konstrukcji stalowych okien, przy których wymieniono parapety

Pojawiły się również nowe elementy w wystroju świątyni.

• Starą, wiszącą lampkę wieczną zastąpiliśmy dwoma nowoczesnymi lampkami w formie kinkietu.
  • Nad grzejnikami zamontowano granitowe parapety zabezpieczające ścianę przed ciemnymi smugami z kurzu.
  • Odnowiono fotel księdza i krzesła ministrantów.
  • Na artystycznie wyciętej desce zamontowano dzwonki mszalne sygnalizujące rozpoczęcie eucharystii.
  • Wymieniono kilka lamp oświetlających ołtarz.

Ponadto zmieniono lokalizację kilku gniazdek elektrycznych, głośnika i routera oraz zegara ściennego, tak aby wierni nie mierzyli czasu proboszczowi podczas wygłaszania homilii – z przymrużeniem oka. Malowanie nie tylko odświeżyło wnętrze świątyni, ale także nadało mu zupełnie innego charakteru. Przedsiębiorca, który podjął się remontu zrealizował zlecenie w niespełna trzy tygodnie. Całość inwestycji wyniosła 12 000,00 zł. i została opłacona z kasy parafialnej. Za lampki wieczne i halogeny zapłacono 1 000,00 zł. Dostawą i montażem granitowych parapetów zajął się sponsor, Pan Adam Król. Odnowienie foteli wykonał i zasponsorował Pan Zdzisław Piękoś, parafia zapłaciła tylko za farbę.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w te prace, serdecznie dziękuję.

Ks. Proboszcz Piotr Pośliński